Jedną z oznak nadchodzącej wiosny są bociany, które przylatują z dalekiego południa. W Pelplinie pojawiła się natomiast grupa młodzieży i nauczycieli z Lycee Golf Hotel z miasta Hyeres, przywożąc z sobą piękną, słoneczną i wiosenną pogodę. Goście znad Lazurowego Wybrzeża przyjechali do Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Janusza St. Pasierba  w ramach programu Erasmus + Projekt nosi nazwę „Czytelnictwo i piśmiennictwo w Europie w dobie transformacji cyfrowej”.

 LO w Pelplinie  jedną szkołą polską,która bierze udział w tym projekcie. Francuzi wybrali Pelplin m.in. ze z względu na Biblię Gutenberga znajdującą się w Muzeum Diecezjalnym  oraz tradycje drukarskie i wydawnicze biskupiego miasta.

W poniedziałek 9 marca 2015 r. w budynku LO odbyło się oficjalne powitanie, które poprowadził dyrektor Bogdan Wiśniewski.  W imieniu władz miasta francuskich gości powitał wiceburmistrz Dariusz Górski. Obecni byli także m.in. Mirosław Chyła – przewodniczący Rady Miejskiej. Piotr Łaga – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Zbigniew Zgoda – przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Rady Powiatu Tczewskiego. Koordynator projektu ViktoriiaLavrynenko przedstawiła jego cele, harmonogram oraz bogaty program pobytu Francuzów W Polsce. Oprócz szczegółowego zwiedzania miasta odbędą się zajęcia warsztatowe. Młodzież dyskutowała będzie m.in. na temat portali społecznościowych, czy polskiego plakatu filmowego. Pierwsze dyskusje (w języku angielskim) odbyły się już dzisiaj.

 

Szczegółowa relacja po wyjeździe Francuzów, który nastąpi w piątek 13 marca. Dzisiaj kilka zdjęć autorstwa nauczyiela pelplińskiego ogólniaka i fotografika Roman Hudzika.

 

 

 

 

2023  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero