6 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbył sie tradycyjny konkurs gastronomiczny dla uczniów szkoły zawodowej pt. "Kociewska Świateczna Wyżerka". Jak co roku uczniowie przygotowują stoły z potrawami i wystrojem o tematyce świątecznej. Tym razem tematem przewodnim były Święta Bożego Narodzenia. Jury degustuje potrawy i  ocenia wystrój stolika. I tak po naradach wyłoniono zwycięzców:

  • I miejsce - Otta Oskar, Dzienisz Filip, Kamiński Kamil;
  • II miejsce - Freza Marta, Szymczak Magdalena, Walkowska Agata, Walkowska Dagmara, Sambor Jagoda, Żurawska Sandra;
  • III miejsce - Błachuta Agnieszka, Sikorska Małgorzata, Chojnacka Kornelia, Kozłowska Nikola, Cybulska Angelika;
  • III miejsce ex aequo - Jaszewska Marianna, Sobolewska Aneta, Stawikowska Paulina 

"Kociewska Świąteczna Wyżerka" nie udałaby się gdyby nie zaangażowanie pani Katarzyny Różyńskiej, pani Agnieszki Pawelli oraz pani Katarzyny Kaszowicz, a także sponsorom nagród: dyrektor szkoły pan Krzysztof Ruczyński, pan Bogdan German, pan Leszek Meler, pan Wojciech Lubowiecki, pani Sylwia Latocha, pan Kazimierz Szitenhelm. Serdecznie dziekujemy za zaangażowanie i pomoc.

Oczywiście nie możemy zapomnieć również o gościach, bo konkurs bez widowni nie mógłby się odbyć :) Poza całą społecznością szkolną, tego dnia odwiedzili szkołę m.in. byli dyrektorzy szkoły pan Zbigniew Zgoda, pan Bogdan Wiśniewski, Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Patryk Demski, uczniowie wraz z opiekunami i dyrekcją gminnych szkół gimnazjalnych, Radio Głos, a także gość specjalny: część zespołu ewangelizacyjnego "Na cały głos", który uświetnił swoim śpiewm całe wydarzenie, za co bardzo jesteśmy wdzięczni i dumni, że zostaliśmy wyróżnieni tak miłym gestem. 

Tego dnia odbył się również Dzień Otwarty Szkoły. Wspomniani wcześniej uczniowie gminnych szkół gimnazjalnych uczestniczyli nie tylko w naszym konkursie, ale również mieli okazje zwiedzenia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie. Mamy nadzieję, że spodobało im się to, co u nas zobaczyli i tym samym zachęciliśmy ich do podjęcia nauki od nowego roku szkolnego właśnie u nas.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2023  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero