Elektroniczny nabór na rok szkolny 2017/2018

OFERTA EDUKACYJNA

Liceum Ogólnokształcące im. ks. Janusza St. Pasierba - nauka w liceum trwa 3 lata. Edukacja na poziomie szkoły średniej kończy się egzaminem maturalnym. Uczniowie pelplińskiego LO mają możliwość kształcenia się w jednym z trzech profili:

• profil humanistyczny - przedmioty rozszerzone obowiązkowe: historia; przedmioty rozszerzone do wyboru: język polski, język angielski, wiedza o społeczeństwie. Profil humanistyczny to strzał w dziesiątkę dla uczniów z pasją i otwartą głową, pragnących rozwijać się w kierunkach językowych, historycznych, czy artystycznych.

• profil przyrodniczo - matematyczny - przedmioty rozszerzone obowiązkowe: matematyka; przedmioty rozszerzone do wyboru: geografia, chemia, biologia. Profil ten jest idealny dla osób, które posiadają tzw. umysł ścisły i wiążą swoją przyszłość z kierunkami matematycznymi, przyrodniczymi, farmaceutycznymi, czy też medycznymi.

• NOWOŚĆ - profil mundurowy - przemioty rozszerzone obowiązkowe: język angielski; przedmioty rozszerzone do wyboru: historia, geografia, fizyka, biologia, matematyka; dodatkowo: uczeń obowiązkowo pobiera naukę przedmiotu: edukacja mundurowa. Profil wojskowy powstał z myślą dla tych z Was, którzy myślą o karierze w służbach mundurowych, a w szczególności w wojsku.

Pelplińskie liceum podpisało kilka ważnych dokumentów:

• UMOWA PATRONACKA zawarta 29.04.2016 r. z Wydziałem Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu;
  • POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY zawarte w dniu 13.04.2016 r. z Pomorską Wojewódzką Komendą Ochotniczych Hufców Pracy w Gdańsku;
  • POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY zawarte 28.04.2016 r. z Wojskową Komendą Uzupełnień w Malborku;
  • POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY zawarte 12.10.2016 r.z 16 Pomorskim Dywizjonem Zmechanizowanym im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu;
  • POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY zawarte 12.10.2016 r. z 15 Gołdapskim Pułkiem Przeciwlotniczym

Zasadnicza Szkoła Zawodowa - nauka trwa trzy lata, a uwieńczeniem tego etapu nauczania jest przystąpienie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Warunkiem przyjęcia do szkoły jest posiadanie praktycznej nauki zawodu. Uczniowie szkoły zawodowej pobierają naukę w zawodach:

• cukiernik, kucharz, piekarz;
  • fryzjer, sprzedawca;
  • mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, blacharz samochodowy, lakiernik;
  • elektryk, murarz - tynkarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych;
  • drukarz, introligator;
  • ślusarz, cieśla, stolarz;
  • inne.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa podpisała:

• POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY zawarte 01.02.2016 r. z  Wydawnictwem "Bernardinum"

Liceum Ogolnokształcące dla Dorosłych - nauka trwa trzy lata (po szkole podstawowej, gimnazjum i szkole zawodowej ukończonej do 2004 r.) i 2 lata (po szkole zawodowej ukończonej od 2004 r.), słuchacz po ukończeniu szkoły może przystąpić do egzaminu maturalnego. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do środy w systemie wieczorowym.

• przedmioty rozszerzone: biologia, wiedza o społeczeństwie.

_______________________________________________________________________________________

Wykaz podręczników do liceum na rok szkolny 2016/2017

Wykaz podręczników do szkoły zawodowej na rok szkolny 2016/2017

Elektroniczny nabór na rok szkolny 2017/2018

PODANIA DO SZKOŁY

- Liceum Ogólnokształcące im. ks. Janusza St. Pasierba

- Zasadnicza Szkoła Zawodowa

- Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZĄ SZKOŁĘ?!

BO:

• u nas panuje niezwykła atmosfera;
  • jesteśmy wyposażeni w nowoczesną technologię i stale się unowocześniamy;
  • nasi absolwenci odnoszą sukcesy;
  • mamy dobre położenie z dogodnym dojazdem;
  • mamy dobrze wykształconych nauczycieli;
  • organizujemy wiele imprez tematycznych nie tylko o charakterze "stroju na galowo";
  • współpracujemy z prawie całą Polską i nie tylko;
  • bierzemy udział w wielu konkursach;
  • wszyscy się znamy;
  • mamy super ofertę edukacyjną;
  • wspieramy potrzebujących;
  • jeździmy na wycieczki;
  • otrzymujemy pomoc;
  • jest tysiące innych powodów, o których sami się przekonacie! ;)

ZOBACZ NASZĄ SZKOŁĘ OD ŚRODKA! WSTĄP DO DRUŻYNY! POZNAJ LUDZI KTÓRZY JĄ TWORZĄ! Z NAMI ROZWIŃ SKRZYDŁA!

2017  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie
Photos by Roman Hudzik   Albero