Dzień Kultury Niemieckiej 6.01.2006

Dnia 06.01.2006r. w budynku Liceum Ogólnokształcącego w Pelplinie odbył się "Dzień Kultury niemieckiej", w którym uczniowie zaprezentowali program artystyczno-rozrywkowy, którego inicjatorem był prof. Zenon Świtała.

Spektakl rozpoczął się walcem wiedeńskim "Nad pięknym modrym Dunajem" wykonanym przez parę młodych tancerzy z naszej szkoły.

Następnym punktem programu była twórczość literacka, gdzie ukazano fragment tragedii "Faust: Prolog im Himmel". W części pierwszej Archaniołowie wielbili dzieła Stwórcy, zaś część druga stanowiła dialog pomiędzy Stwórcą a Mefistofelesem w sprawie Fausta.

Kolejnym elementem programu były "Dalsze losy Czerwonego Kapturka", które wzbudziły wśród publiczności duże rozbawienie.

W dziedzinie rozrywki usłyszeliśmy jeden ze szlagierów niemieckich "Sieben rote Rosen", której wykonaniu przygrywał zespół wokalno-instrumentalny.

Na zakończenie programu odśpiewano piękną, znaną piosenkę "Was kann ich dafur".

Było to już drugie takie przedstawienie w murach naszej szkoły, które przybliżyło nam kulturę niemiecką pod względem literackim i muzycznym. Wierzymy, iż podobne "przedsięwzięcia" będą miały miejsce w przyszłości, zarówno na poważnie jak i na wesoło.

Martyna Dąbrowska
Natalia Jabłonka