Jarmark Cysterski 19.09.2004

Dnia 19.09.2004r. odbył się po raz czwarty Jarmark Cysterski. Uroczyste otwarcie rozpoczął barwny korowód, po którym pierwszy raz w historii Pelplina odegrano hejnał miasta. Potem na wszystkich czekało wesele dworskie, można było obejrzeć szkółkę bakłażana, czy też uczestniczyć w sądzie nad czarownicą. Nie zabrakło też potyczek rycerskich. Jednak nie był to koniec atrakcji. Równocześnie w Muzeum Diecezjalnym trwała ekspozycja Szat Liturgicznych oraz skarbów średniowiecza, a w Bibliotece Wyższego Seminarium Duchownego prezentowano proces odnowy starych ksiąg. Wiele atrakcji przewidziano dla najmłodszych uczestników Jarmarku. Wychowawcy Przedszkola nr1 czytali dzieciom książki, bawiono się w Patanque (gra w kule) oraz poszukiwano złotej księgi cystersów. Uczennice naszej szkoły: Małgorzata Guz i Paula Gretkowska przedstawiły fragment "Rozmowy Mistrza Polikarpa ze Śmiercią", stoisko przygotowane przez Alinę Łobocką, Korolinę Smolińską, Beatę Tomaszewską i Karolinę Domachowską cieszyło się ogromnym zainteresowaniem amatorów swojskiego smalcu i domowych rogalików.

Webmasters:     webmaster@liceum.pelplin.pl