<<Wstecz

Przedświąteczny konkurs kulinarny w pelplińskiej ZSZ

9 grudnia 2005r. o godz. 10.00 uroczyście rozpoczął się po raz pierwszy w historii Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Pelplinie Konkurs Kulinarny pt. "Świąteczna Wyżerka". Organizatorzy, p.Agnieszka Pawella i p.Katarzyna Różyńska, mają nadzieję, że konkurs ten na stałe wpisze się w kalendarz szkolnych uroczystości.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Pelplinie kształci i wychowuje ok.150 uczniów. Młodzież nasza uczy się konkretnych zawodów, takich jak; piekarz, cukiernik, introligator, drukarz, kucharz, malarz, sprzedawca, stolarz, mechanik, lakiernik, fryzjer. Tego dnia jednak nie sprawdzano ich wiedzy książkowej, ale oceniana była pomysłowość wykonania i zaprezentowania pysznych potraw świątecznych.

Ten konkurs nie odbyłby się, gdyby nie hojność pracodawców, którzy ufundowali nagrody. Pragniemy pięknie podziękować: Wydawnictwu "Bernardinum", Zakładom Mięsnym Rąbała, Piekarni Meler, właścicielom sklepów: tekstylnego Lubowiecki, mięsnego Dziel, spożywczego German, "Sezam", "Wszystko dla Ciebie", jak również właścicielom firm: salonu "Orange" z Pelplina i "Metrix AB" z Tczewa, którzy choć nie są pracodawcami naszych uczniów, postanowili wspomóc nas, przekazując nagrody.

Organizacja konkursu przebiegała bardzo sprawnie. Uczniowie przygotowali własne potrawy, zarówno słone, jaki i słodkie. Ponadto przepięknie udekorowali stoły. Stanęli na wysokości zadania. W związku z tym jury, pod przewodnictwem dyrektora p. Zbigniewa Zgody, miało bardzo trudne zadanie z wyłonieniem zwycięzców. Dlatego też nagrody przydzielono w dwóch kategoriach: słonej i słodko-słonej. Zwycięzcą pierwszej kategorii została drużyna Honoraty Sieniek z IIa, która otrzymała odtwarzacz DVD, a w drugiej kategorii główną nagrodę, ekspres do kawy, otrzymała Kinga Murawska również z IIa.

Po oficjalnej części konkursu został przeprowadzony kiermasz. Wszyscy uczniowie liceum, nauczyciele i pracownicy szkoły mogli nabyć za symboliczną złotówkę przygotowane potrawy. Zarobione pieniądze każda klasa przeznaczy na wycieczkę, wyjazd do kina lub kulig.

To był wyjątkowy dzień. Każdy świetnie się bawił, a uczniowie zastanawiają się już, jakie potrawy przygotują na przyszłoroczny konkurs.

AP - KRWebmasters:     webmaster@liceum.pelplin.pl