W dniu 27.11.2023 roku w Wejherowie odbył się PGE TURNIEJ MASZYN WODNYCH. Drużyna z klasy IB MUN, w składzie: Aleksander Hasse, Ksawery Góra oraz Rafał Patej, wzięła udział w turnieju. Drużyna o nazwie „Kwant” uczestniczyła w konkurencji MOC, gdzie zadaniem maszyny wodnej było podnieść zawieszony na linie 4 kg ciężarek na wysokość 2.5 metra w jak najkrótszym czasie. Każda z maszyn miała możliwość dwóch prób.
W pierwszej próbie maszyna podniosła ciężar, jednak do osiągnięcia określonej wysokości zabrakło kilkanaście centymetrów. W drugim podejściu drużyna postawiła wszystko na jedną kartę. Pomimo godzinnej pracy w warsztacie i modyfikacji dużej części maszyny wodnej, nie udało się poprawić wyniku. Drużyna zasłużenie otrzymała dyplomy oraz zdobyła cenne doświadczenie.
Opiekun Łukasz Kryła
 
 
2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero