Nasza szkoła przyłączyła się do kampanii oraz akcji edukacyjnej:

„ Zgnieć butelkę, zakrętkę oddaj Judytce”.

W dziewięciu największych miastach Polski ruszyła nowa kampania outdoorowa Fundacji Nasza Ziemia. Na 1000 nośnikach (city -lightach), w centralnych punktach miast zawisły plakaty promujące zgniatanie odpadów przed ich wyrzuceniem. Dzięki zgniataniu opakowań zmniejszamy ich objętość, czyli mniej miejsca zajmą one, na i tak już przepełnionych, składowiskach. Kiedy odpady zajmują mniej przestrzeni, więcej naraz można ich przetransportować, dzięki czemu spada również zużycie paliwa a co za tym idzie emisja zanieczyszczeń. I w końcu - mniej samochodów transportujących odpady przekłada się na mniejsze korki na ulicach i mniej hałasu.

                                                                                   Pedagog Agnieszka Demska

 

2023  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero