26 stycznia 2024 r. dokonaliśmy uroczystego otwarcia Strzelnicy Wirtualnej zbudowanej dzięki uzyskaniu przez Powiat Tczewski dofinansowania w ramach konkursu ofert "Strzelnica w Powiecie". Strzelnica udostępnia 4 niezależne tory strzeleckie pozwalające na realizację strzelań zarówno do tarcz jak również strzelań dynamicznych w zmiennych warunkach oświetleniowych i pogodowych. Zastosowana technologia projekcji pozwala również na dostosowywanie ćwiczeń do indywidualnych potrzeb strzelca oraz wspomaga proces przygotowywania kadetów do zajęć na strzelnicach ziemnych. Strzelnica jest udostępniana szkołom podstawowym z terenu miasta i gminy Pelplin oraz ponadpodstawowym jak również organizacjom proobronnym i służbom mundurowym.

 

 

2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero