Zapraszamy Państwa do świata Szymona Kropisza (Szymon Kropisz), ucznia klasy IIB Branżowej Szkoły pierwszego stopnia - młodego lecz jednocześnie doświadczonego fotografika, który z nieskrępowaną pasją i niezłomną determinacją podbija serca widzów swoimi fotograficznymi kompozycjami.
Jego kreatywność jest jak bezkresne niebo nad otwartym krajobrazem, a talent jak solidne fundamenty pelplińskiej katedry i kociewskiej architektury, na których opiera swoje prace.
Szymon, wędrując z aparatem w dłoni, staje się magikiem światła, łapiąc chwile zarówno złociste jak polne łany o zachodzie słońca, jak i chłodne jak niebieskie refleksy wody na kociewskich jeziorach i zalanych połaciach pól. Jego obrazy pełne są życia, oddychają atmosferą ziemi, która go otacza. W jego fotografii architektury z kolei ukrywa się historia i współczesność Kociewia. Wydobywa on z każdego zabytkowego muru, z każdej linii nowoczesnego budynku, esencję miejsca i czasu. To nie tylko obrazy, to opowieści, które Szymon przekazuje poprzez kadr, malując portrety miast i wsi, którzy tworzą tę ziemię. Prace Szymona są zupełnie nowym i interesującym spojrzeniem na tę, wydawać by się mogło, już wyeksploatowaną tematykę.
Zapraszamy Państwa na tę niezwykłą opowieść wizualną poprzez naturę i architekturę naszej kociewskiej ziemi - prace Szymona można będzie podziwiać: jutro (28.02.2024 r.) - w Dom Pomocy Społecznej w Pelplinie, pojutrze (29.02.2024 r.) - w Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie, w której odbędzie się również spotkanie autorskie, oraz już wkrótce w Kociewskie Centrum Kultury w Pelplinie
Polecam serdecznie Państwa uwadze!
Rafał Deska - dyrektor Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Pelplinie
 
 
 
 
 
 
 
2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero