Nasi kochani wolontariusze, ponownie zaszczycili swoją pomocą, uśmiechem i dobrym sercem coroczną imprezę odbywającą się w naszym mieście już po raz szósty. VI Kociewskie Igrzyska Sportowe Osób Niepełnosprawnych Pelplin – Pomorze – Polska 2013. Impreza tradycyjnie zgromadziła ponad 400 sportowców i ich opiekunów, którzy  zmagali się w 9 dyscyplinach sportowych. Odbyła się rywalizacja z przeciwnikami  z całego Pomorza , ale także  Polski. Impreza zafundowała uczestnikom oraz pomagającym,  wiele satysfakcji.  Zawody tradycyjnie rozpoczęły się  krótką modlitwą , którą poprowadził Dyrektor Caritas Diecezji Pelplińskiej ks. Grzegorz Weis. Niewątpliwą atrakcją zawodów  był mecz piłkarski Gwiazdy Sportu i Telewizji vs Caritas i Przyjaciele. Mecz jest traktowany przez obie drużyny bardzo poważnie.  W tym roku zwyciężyła drużyna Caritas i Przyjaciele 3:1. Stan rywalizacji po czterech meczach  jest 2:2. To już zapowiada ciekawy pojedynek w przyszłym roku. W drużynie Gwiazd zagrali m.in. Jarosław Jakimowicz, Przemysław Cypryański,Tomasz Kalczyński, Robert Moskwa, Michał Chorosiński, Jacek Elvis Dymek.  Uroczystość  prezentacji drużyn uświetnił Jacek Elvis Dymek, śpiewając składankę utworów Elvisa Presleya. Uczestnicy Igrzysk zostali udekorowani medalami przez Gwiazdy, co było dla wielu wspaniałym przeżyciem. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów. Bardzo dziękujemy za pomoc, jaką okazali  wolontariusze.

 

                                                                                                                 Pedagog Agnieszka Demska

 

2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero