Dnia 8 listopada 2013 r. w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona 95 rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego, a także 93 rocznicy powrotu Pelplina do macierzy.

Przedstawiono m.in. niezapomniane chwile wkroczenia wojsk polskich w dniu 28 stycznia 1920 roku do Pelplina, które zostały opisane w "Pielgrzymie" nr 19 z dnia 30 stycznia 1920 roku.

Zebrani na akademii mieli okazję zobaczyć dwie prezentacje multimedialne: "Tym co za wolność..." oraz "Mój Pelplin". Pierwsza prezentacja przedstawiała m.in. wkroczenie wojska dowodzonego przez gen. Józefa Hallera do Pelplina, druga zaś ukazywała współczesne zdjęcia naszego miasta.

Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani "marcinowymi" rogalikami, przygotowanymi przez Piekarnię - Ciastkarnię Meler.

Akademię przygotowały: p. Katarzyna Kaszowicz, p. Anna Zielińska razem uczniami klasy I b LO: Sarą Prinz, Szymonem Gozdowskim i Maciejem Kaszubowskim.