Corocznie w grudniu – w rocznicę śmierci Ks. Janusza St. Pasierba – obchodzony jest  w pelplińskim Liceum Ogólnokształcącym Dzień Patrona Szkoły.

Mijający rok ogłoszony został na Pomorzu i mieście Pelplinie Rokiem Księdza Janusza St. Pasierba. Odbyło się wiele wydarzeń, wśród których należy wymienić te, które były organizowane lub współorganizowane przez naszą szkołę.

8 stycznia 2013 – miejska inauguracja Roku Ks. Pasierba.

27 kwietnia  2013 r. – udział uczniów naszej szkoły w koncercie zorganizowanym przez warszawską Fundację im. ks. Janusza St. Pasierba.

8 maja, 26 czerwca, 25 września, 11 grudnia 2013  - koncerty poetycko-muzyczne z cyklu „Cztery pory roku z poezją ks. Janusza St. Pasierba”.

4-5 czerwca XVIII Pomorski Festiwal Poetycki im. ks. Janusza St. Pasierba.

5 czerwca 2013 – pelpliński wernisaż wystawy „Galilejska uroda Kociewia i Kaszub”, której kuratorem jest dyrektor Bogdan Wiśniewski.

23 listopada 2013 – konferencja popularnonaukowa „Ks. Janusz St. Pasierb – człowiek dialogu”.

7 grudnia 2013 r. – uroczyste zwieńczenie obchodów Roku Ks. Pasierba w Pelplinie i na całym Pomorzu.

16 grudnia w ramach Dnia Patrona Szkoły obyły się m.in. finały szkolnych konkursów. Poniżej podajemy zwycięzców.

KONKURS RECYTATORSKI

I miejsce - Dawid Konieczny