No i stało się! Kolejna studniówka za nami. 18 stycznia 2014 roku odbył się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie pierwszy bal tegorocznych maturzystów. Po słowach dyrektora "Poloneza czas zacząć", młodzież odtańczyła tradycyjnego, rozpoczynającego zabawę poloneza. Kontynuacją części oficjalnej była przemowa dyrektora, który życzył zebranym uczniom klas trzecich zdanej matury oraz sukcesów po opuszczeniu szkolnych, pasierbowych murów. Po przemówieniu oraz złożeniu gratulacji przez dyrekcję i wychowawców klas, wszyscy zasiedli do stołu. Po posiłku rozpoczął się podbój parkietu, który trwał do rana. W przerwach między szaloną zabawą odbyła się sesja zdjęciowa, a także występy obu klas maturalnych, w których to uczniowie dziękowali swoim wychowawczyniom za trzy wspólnie spędzone lata. Podziękowania złożono również Panu dyrektorowi i Pani wicedyrektor. Nie zabrakło łez wzruszenia oraz uśmiechu na twarzach wszystkich gości.

Przygotowania do tego wydarzenia trwały długie tygodnie, a sama uroczystość minęła w mgnieniu oka pozostawiając po sobie wiele miłych wspomnień, zdjęć i opowieści. Tak oto kolejna karta historii uczniów klasy III A i III B oraz Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Janusza St. Pasierba w Pelplinie została zapisana...

 


 

 

fot. Roman Hudzik

 

 

 

2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero