W dniu 19 lutego 2014 r. w Tczewie odbyły się powiatowe zawody w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt.Do rywalizacji przystąpiło 8 szkół z powiatu tczewskiego. Wszystkie szkoły podzielono na dwie grupy po 4 drużyny, gdzie grano każdy z każdym do wygrania 3 punktów.

W grupie „A”, zagrały : I LO w Tczewie, II LO w Tczewie, Zespól Szkół ze Swarożyna oraz gospodarz imprezy Zespół Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich. W grupie „B” rywalizowały : ZSBiO, ZSP Gniew, ZSP Pelplin, ZSE. Zwycięzcy grup grali w finale, a ekipy, które zajęły drugie lokaty w swych grupach miały zagrać o III miejsce w turnieju.

ZSP Pelplin w swym pierwszym meczu grupowym wygrał z ZSBiO 4:1. W kolejnym pojedynku dziewczyny z ZSP Pelplin ograły Gniew 3:0 i następnie pokonały ZSE 3:0.

ZSP Pelplin i I LO zagrały w finale o awans i kwalifikacje na zawody wojewódzkie. Po emocjonującym meczu uczennice z ZSP Pelplin okazały się lepsze i wygrały pojedynek finałowy 3:2.

Wszystkie swe pojedynki wygrała Aleksandra Smolinska, która była najlepszą zawodniczką zawodów.

Zwycięski zespół ZSP Pelplin reprezentowały:

         Smolinska Aleksandra

         Rybarska Aleksandra

Dziewczyny wywalczyły awans do półfinałów wojewódzkich.

Opiekun grupy : Roman Hudzik

 


 

2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero