Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych *KNOW IT ALL*, organizatorem którego jest Gdańskie Liceum Autonomiczne.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania szeroko pojętą kulturą krajów anglosaskich (Australia, Irlandia, Kanada, Nowa Zelandia, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania) wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, promowanie nauki języka angielskiego, a także rozwijanie umiejętności pracy w zespole.

Etap międzyszkolny  odbędzie się 10 kwietnia w siedzibie Gdańskich Szkół Autonomicznych przy ulicy Osiek 11/12 w Gdańsku. Czas rozpoczęcia konkursu przewidziany jest na godzinę 10.00. Etap ten ma formę turnieju między drużynami wyłonionymi w etapie wewnątrzszkolnym. Składa się z otwartych i zamkniętych pytań zaprezentowanych w formie multimedialnej.

Zwycięzcy, a także zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez wydawnictwa językowe Pearson i Macmillan, księgarnie American Corner i Polanglo oraz Gdańskie Liceum Autonomiczne.

Pytania konkursowe do pierwszego i drugiego etapu zostały opracowane na podstawie informacji dostępnych pod następującymi linkami:

http://australia.gov.au/about-australia

http://www.newzealand.com/int/facts/

http://www.ireland.com/en-us/about-ireland/about-ireland

http://www.infoplease.com/country/ireland.html

http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-17473476

http://www.canadafacts.org/

http://facts.randomhistory.com/2009/01/15_canada.html


jak również w oparciu o źródła książkowe:

"Britain for Learners of English" by James O’Driscoll, wyd. Oxford University Press

"Spotlight on the USA" by Randee Falk wyd. Oxford University Press

Pytania mogą również dotyczyć wydarzeń bieżących w w/w krajach, o których informują ogólnie dostępne media: prasa, radio, telewizja oraz informacyjne portale internetowe.

2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero