11 lutego br. reprezentacjaZespołu  Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie w składzie Karolina Domaros  - kl. I b, Adam Lemka i Paweł Orzechowski - kl. III b, wraz z  opiekunem Viktoriią Lavrynenko wzięła udział w  VII Regionalnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii, który odbył się w III Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku. Wydawnictwo Longman Pearson objęło opieką merytoryczną stronę konkursu oraz ufundowało główne nagrody. Obecni byli przedstawiciele wydawnictwa – pani  Małgorzata Rozpara i pan Michał Krawczyk, którzy zasiedli w jury.
Konkurs składał się z trzech etapów: testu wyboru rozwiązywanego indywidualnie, testu luk uzupełnianego drużynowo oraz etapu finałowego, w którym drużyny walczyły  o 1. 2. i 3 miejsce odpowiadając na 2 wylosowane pytania. 


2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero