Dnia 19 marca 2014 roku odbył się w naszej szkole Dzień Języka Niemieckiego pod hasłem „Deutsch macht Spaß”, na który zaproszeni zostali, oprócz uczniów Liceum Ogólnokształcącego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej, przedstawiciele klas gimnazjalnych z Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie oraz Zespołu Szkół nr 2 w Pelplinie.

Celami imprezy były przede wszystkim: popularyzacja wiedzy ogólnej o Niemczech, oraz zainteresowanie uczniów językiem niemieckim i Republiką Federalną Niemiec, a także wzbogacanie wiedzy na ten temat.  

Wszyscy przybyli mieli okazję spróbować tradycyjną bawarską „Kartoffelsalat”.

Podczas trwania zabawy odbył się krótki quiz dotyczący Niemiec. Przedstawiciele odpowiadali na losowo wybrane 3 pytania z zakresu geografii, historii, kultury, polityki, motoryzacji, sportu, itp. Za poprawną odpowiedź na pytanie konkursowe każdy zespół otrzymał punkt. Każda klasa mogła otrzymać dodatkowe punkty za przygotowaną przez siebie piosenkę niemieckojęzyczną.

Konkurs wygrała klasa I a Liceum Ogólnokształcącego, II miejsce zajęła klasa I b LO, a III miejsce klasa II a LO. Zwycięzcy otrzymali bony na podręczniki i/lub zeszyty ćwiczeń do nauki języka niemieckiego w klasie programowo wyższej.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i zapraszamy na kolejny Dzień Języka Niemieckiego już za rok.

 

 

2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero