Nowości:

 • W piątek 21 marca 2014 roku dziewczęta z Zasadniczej Szkoły Zawodowej, członkinie naszego  Wolontariatu, wsparły swoją pomocą i zabawą sporą grupę uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Pelplinie, która wybrała się z kukłą Marzanny nad rzekę Wierzycę, aby pożegnać miłościwie nam panującą Zimę.

  W kilku zdaniach pani Teresa Kropidłowska zapoznała uczniów z tradycją dotyczącą obchodów Pierwszego Dnia Wiosny, powiązaną z topieniem Marzanny, po czym z piosenką na ustach wszyscy powitali Wiosnę. Symbolem nowej pory roku był gaik zielony z barwnym kogucikiem.

  Po powrocie do szkoły wszyscy skosztowali pierwszego wiosennego posiłku.
 • Od początku roku szkolnego grupa naszego Wolontariatu uczestniczy aktywnie w zajęciach arteterapii prowadzonej przez Panią Pedagog Marię Sikorską w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Pelplinie. Ostanie zajęcia miały charakter świąteczno wiosenny. Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Lilianie Brzoskowskiej za możliwość pomocy i uczestniczenia w twórczych zajęciach czwartkowych.

Archiwum:

 • 12 lutego 2014 roku Wolontariuszki Zasadniczej Szkoły Zawodowej w gościnnych progach Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie pomagały i bawiły się na Balu Karnawałowym dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Pelplinie. Wszystkich gości przywitał zespół muzyczny UŚMIECH z Domu Pomocy Społecznej w Rudnie, którego opiekunem jest pan Wojciech Rogaczewski. Gościnnie wspierał zespół także pan Krzysztof Kotlęga (puzon, harmonijka, flażolet).

  W tańcach wesoło i wdzięcznie prezentowali się uczniowie Ośrodka, opiekunowie i wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie. Atmosferę zabawy podnosiły efekty świetlne i dym sceniczny.

  Serdeczne podziękowania skierowane zostały do zespołu, gospodarzy, wolontariuszy za współpracę, bezinteresowność i profesjonalizm.

   


   

   


   

   

   

2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero