Nowości:

• W piÄ…tek 21 marca 2014 roku dziewczÄ™ta z Zasadniczej SzkoÅ‚y Zawodowej, czÅ‚onkinie naszego  Wolontariatu, wsparÅ‚y swojÄ… pomocÄ… i zabawÄ… sporÄ… grupÄ™ uczniów Specjalnego OÅ›rodka Szkolno - Wychowawczego w Pelplinie, która wybraÅ‚a siÄ™ z kukÅ‚Ä… Marzanny nad rzekÄ™ WierzycÄ™, aby pożegnać miÅ‚oÅ›ciwie nam panujÄ…cÄ… ZimÄ™.

W kilku zdaniach pani Teresa Kropidłowska zapoznała uczniów z tradycją dotyczącą obchodów Pierwszego Dnia Wiosny, powiązaną z topieniem Marzanny, po czym z piosenką na ustach wszyscy powitali Wiosnę. Symbolem nowej pory roku był gaik zielony z barwnym kogucikiem.

Po powrocie do szkoły wszyscy skosztowali pierwszego wiosennego posiłku.
  • Od poczÄ…tku roku szkolnego grupa naszego Wolontariatu uczestniczy aktywnie w zajÄ™ciach arteterapii prowadzonej przez PaniÄ… Pedagog MariÄ™ SikorskÄ… w Specjalnym OÅ›rodku Szkolno - Wychowawczym w Pelplinie. Ostanie zajÄ™cia miaÅ‚y charakter Å›wiÄ…teczno wiosenny. Bardzo dziÄ™kujemy Pani Dyrektor Lilianie Brzoskowskiej za możliwość pomocy i uczestniczenia w twórczych zajÄ™ciach czwartkowych.

Archiwum:

• 12 lutego 2014 roku Wolontariuszki Zasadniczej SzkoÅ‚y Zawodowej w goÅ›cinnych progach Miejskiego OÅ›rodka Kultury w Pelplinie pomagaÅ‚y i bawiÅ‚y siÄ™ na Balu KarnawaÅ‚owym dla uczniów Specjalnego OÅ›rodka Szkolno - Wychowawczego w Pelplinie. Wszystkich goÅ›ci przywitaÅ‚ zespół muzyczny UÅšMIECH z Domu Pomocy SpoÅ‚ecznej w Rudnie, którego opiekunem jest pan Wojciech Rogaczewski. GoÅ›cinnie wspieraÅ‚ zespół także pan Krzysztof KotlÄ™ga (puzon, harmonijka, flażolet).

W tańcach wesoło i wdzięcznie prezentowali się uczniowie Ośrodka, opiekunowie i wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie. Atmosferę zabawy podnosiły efekty świetlne i dym sceniczny.

Serdeczne podziękowania skierowane zostały do zespołu, gospodarzy, wolontariuszy za współpracę, bezinteresowność i profesjonalizm.