Członkowie Wolontariatu sumiennie przygotowywali się na spotkanie z wyjątkowym gościem - Kapucynem, Bratem Tomaszem Świtałą, który przybył do naszej szkoły z afrykańskiego Czadu. Byliśmy bardzo ciekawi tego spotkania, ponieważ nurtowało nas wiele pytań, chociażby jak wygląda zwykły dzień misjonarza, jak wygląda nauka w szkole i jakie jest życie młodzieży mieszkającej w Czadzie.

Chcieliśmy przywitać naszego gościa ciepło i oryginalnie, dlatego też postanowiliśmy przeprowadzić akcję "Czadowe anioły" - malowanie aniołów na desce, aby wesprzeć ludność mieszkającą w Afryce.

Dzięki uprzejmości Dyrektora ks. Prałata Ireneusza Smaglińskiego, mieliśmy możliwość opowiedzieć o całej akcji w Radio Głos. Serdecznie dziękujemy.

 

2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero