„BOŻE NARODZENIE NA KOCIEWIU”

Dnia 18 grudnia 2012 roku, odbył się na Zamku w Gniewie, przegląd „Boże Narodzenie na Kociewiu”. Uczestniczyły w nim szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z naszego powiatu.

W reprezentacji naszej szkoły znalazły się uczennice klasy II B liceum: Jagoda Górska, Karolina Górska, Klaudia Górska oraz Kinga Mollus.

Zadaniem drużyny było przygotowanie wigilijnego stołu wraz z typowymi kociewskimi potrawami. Na stole znalazły się więc: przepyszne krokiety z kaszy w sosie grzybowym, śledzie w zalewie octowej oraz przepyszna strucla makowa.

Na naszym wigilijnym stole znalazło się także Pismo Święte, opłatek, stroiki oraz przepiękne choinki, które zostały wykonane z grochu.

Dwie wytypowane reprezentantki z każdej drużyny, uczestniczyły także w warsztatach kulinarnych, które polegały na zdobieniu pierników oraz na lepieniu pierogów.

Drużyna przygotowywała się pod nadzorem p. prof. Agnieszki Pawelli oraz p. prof. Arlety Zagził.

Dziewczęta zdobyły nagrodę rzeczową w postaci bonu na 200zł.

Gratulujemy!!!

Zredagowała: