2 marca 2015 r. w naszej szkole odbyły się uroczystości ku czci Żołnierzy Wyklętych. Przybyło na nie wielu znakomitych gości, m. in. Poseł na Sejm Jan Kulas, Przewodnicząca Rady Powiatu Tczewskiego Barbara Kamińska, członek Zarządu Powiatu Tczewskiego Zenon Żynda, Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Patryk Demski oraz Zastępca Burmistrza Dariusz Górski, Przewodniczący Rady Miasta Mirosław Chyła, Radny Powiatu Tczewskiego Zbigniew Zgoda, Proboszcz Parafii Katedralnej ks. infułat Tadeusz Brzeziński, ks. dr hab. Janusz Szulist. Ponadto gościliśmy dyrektorów szkół gimnazjalnych z terenu miasta i gminy. Punktualnie o godz. 10:30 delegacje szkół złożyły kwiaty pod obeliskiem znajdującym się przed budynkiem ZSP. Następnie uczestniczyliśmy w bardzo ciekawej i poruszającej lekcji historii. Uczniowie gimnazjum z Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie pod kierunkiem pani Izabeli Janeczek i Julity Soleckiej przybliżyli sylwetki żołnierzy podziemia niepodległościowego. Otrzymaliśmy dowody ich niezłomności i patriotyzmu.

Tego samego dnia o godz. 18:00 w Kościele Bożego Ciała odbyła się uroczysta Msza św. w intencji żołnierzy. Uczestniczyło w niej wielu gości, m. in. Europosłanka Anna Fotyga, Poseł Kazimierz Smoliński, a także mieszkańcy miasta. Wielu z nich udało się na wieczornicę do sali kominkowej.

Był to dzień pełen wzruszeń i zadumy nad przemijaniem.

 

Poniżej relacja dźwiękowa Radia Głos, relacja TV Pelplin oraz foto reportaż Seweryna Brzezińskiego.

Link do Radia Głos <- kliknij na tekst

Link TV Pelplin <- kliknij na tekst

 

 

 

 

 

2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero