W ostatnim czasie odbyło się kilka spotkań z cyklu "Absolwenci wracają do swojej szkoły". Byli u nas m.in. Michalina Kasprzak (matura 2010) - doktorantka na UAM w Poznaniu, Jagoda Wolska (matura 2010) - studentka biologii Uniwersytetu Gdańskiego, Magdalena Hinz (matura 2010) - studentka  Politechniki Gdańskiej, o. Tomasz Świtała (matura 1996) - kapucyn, misjonarz w Czadzie.

         5 marca 2015 r. z uczniami naszego LO spotkała  się Agnieszka Sikora-Paw (matura 2003). Z ogromnym przejęciem i wielką radością (uśmiech nie znikał z jej twarzy) oraz autentycznym zaangażowaniem opowiadała o swojej pasji, czyli triathlonie. Triathlon to niezwykle trudna dyscyplina sportu, wymagająca wielkiego samozaparcia. Zawodnicy biegają, pływają i jeżdżą rowerem, Agnieszka traktuje tę dyscyplinę także jako niesamowitą przygodę. W ubiegłym roku wraz ze znanymi aktorkami Małgorzatą Foremniak, Karoliną Gorczyą oraz Katarzyną Glinką stanowiły czteroosobową grupę Ambasadorek Herbalife Traithlon Gdynia 2014.  Agnieszka opowiadała także o wartościach, którym hołduje: rodzina, zdrowy tryb życia, optymizm. Otwarcie mówiła także o Bogu i roli wiary w swoim życiu.

         Zaprosiła wolontariuszy z naszego LO do pracy przy organizacji międzynarodowych zawodów traithlonowych, które odbędą się  w sierpniu w Gdyni. Zainteresowanie było spore. Zgłosiło się ponad 10 osób, szczególnie chłopców, którym Agnieszka wyraźnie zaimponowała. Dziękujemy jej za te piękną lekcję!

 


 

2023  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero