Z przyjemnością informujemy, że Robert Grzonka, uczeń klasy 3LO zdobył I miejsce w finale konkursu "Pokaż nam język" (w kategorii język niemiecki), organizowanym przez Wyższe Szkoły Bankowe w Gdańsku. 

 

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

 

W dniu 9 kwietnia 2015r. w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku odbył się finał konkursu „Pokaż nam język" z udziałem uczniów naszej szkoły. W eliminacjach szkolnych na początku marca wzięło udział ponad 50 uczniów i uczennic z klas licealnych. Testy eliminacyjne były sprawdzianem z wiedzy o krajach niemiecko - i anglojęzycznych, ich kulturach i historii oraz z gramatyki języków angielskiego i niemieckiego. Do finału zakwalifikowali się Weronika Urban, Robert Grzonka (język niemiecki) oraz Dawid Konieczny (język angielski).

 

Pierwszy etap finału konkursu polegał na rozwiązaniu pisemnego testu w poszczególnych językach i obejmował zakres wiedzy gramatycznej, historycznej i kulturowej. W tym etapie wzięło udział prawie 300 uczniów z całego województwa.

 

Do ścisłego finału konkursu zakwalifikowano po 5 uczniów w każdym z języków. W ramach debaty finałowej uczniowie dyskutowali na temat tworzenia własnej marki.


Wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia.

 

 

Przewodnicząca Szkolnej Komisji Konkursowej Viktoriia Lavrynenko

 

 


 

 

 

 

 

2023  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero