Oto kilka krótkich informacji dotyczących konkursów, które odbyły się w ubiegłym roku:

• Dnia 28.09.2012 r. uczniowie LO wziÄ™li udziaÅ‚ w II edycji Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej "Przystanek Bruksela", którego celem jest popularyzacja idei integracji europejskiej, programów kulturalnych i edukacyjnych Unii Europejskiej;
  • 06.11.2012 r. odbyÅ‚ siÄ™ szkolny konkurs pt. "Åšw. Jadwiga Królowa i Patronka Narodu". Do drugiego, miÄ™dzyszkolnego etapu, który wyznaczono na dzieÅ„ 04.12.2012 r. w Zespole Szkół Katolickich w Tczewie zakwalifikowaÅ‚y siÄ™ uczennice: Klaudia Dering z kl. II a LO oraz Kornelia Weroniecka z kl. II b LO;
  • Dnia 27.11.2012 r. miaÅ‚ miejsce konkurs historyczny "Olimpiada SolidarnoÅ›ci. Dwie dekady historii". Do etapu wojewódzkiego wyznaczonego na 15.03.2013 r. przeszli dwaj uczniowie klasy I LO: PaweÅ‚ Keller i MikoÅ‚aj Pióro. Licealistów do konkursu przygotowuje p. Anna ZieliÅ„ska;
  • 18.12.2012 r. przeprowadzono VI OlimpiadÄ™ Wiedzy o BezpieczeÅ„stwie: Bezpieczne i Przyjazne Pomorze - Czyste Miasto Zależy od Ciebie. W pierwszym etapie olimpiady wzięło udziaÅ‚ 49 uczniów. Do kolejnego etapu zakwalifikowaÅ‚o siÄ™ 12 osób: Agnieszka Narloch (kl. I LO), Aleksandra Sierocka (kl. I LO), Mateusz BaÅ‚dowski (kl. I LO), Adam Lemka (kl. II b LO), Oskar Krajnik (kl. III a LO), Tomasz Kotowski (kl. II b LO), MichaÅ‚ KozÅ‚owski (kl. III a LO), Agnieszka DÄ…browska (kl. III a LO), Maciej PaÅ‚ubicki (kl. III a LO), Wojciech Braun (kl. II b LO), MichaÅ‚ Grotha (kl. II b LO), Mateusz Maciejewski (kl. II b LO). II etap Konkursu zostanie przeprowadzony w dniu 6.02.2013 r.
  • Uczennica klasy II a LO Aleksandra Smolinska wzięła udziaÅ‚ w konkursie na plakat pod patronatem honorowym PaÅ„stwowej Inspekcji Sanitarnej "Getting to zero". Główne hasÅ‚o konkursu byÅ‚o inspiracjÄ… dla uczestników - "Dążymy do zera. Zero nowych zakażeÅ„ HIV. Zero zgonów z powodu AIDS. Zero dyskryminacji". Celem konkursu byÅ‚a dobra zabawa - wykazanie siÄ™ pomysÅ‚owoÅ›ciÄ… i oryginalnym podejÅ›ciem do tematu oraz edukacja, poprzez upowszechnienie wiedzy na temat chorób przenoszonych drogÄ… pÅ‚ciowÄ… i popularyzacja Å›wiadomoÅ›ci o zagrożeniach z nimi zwiÄ…zanych. Opiekunem Aleksandry byÅ‚a Pani pedagog Agnieszka Demska.
  • Również pod opiekÄ… pedagog Agnieszki Demskiej uczennice klasy II a LO Aleksandra Smolinska i Paulina Dusowska wzięły udziaÅ‚ w Ogólnopolskim Konkursie Krajowego Centrum ds. AIDS - ZakÅ‚adka do książki zwiÄ…zana tematycznie z HIV/AIDS. Celem konkursu byÅ‚o upowszechnienie wiedzy o HIV/AIDS, popularyzacja Å›wiadomoÅ›ci ryzyka oraz konfrontacje twórczoÅ›ci plastyków.

:)