7 października br. odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie Audio-piknik oraz Happening Audiowolontariatu.

„Nie widzę przeszkód” to inicjatywa, dzięki której uczestnicy poznali jak funkcjonują osoby niewidome w codziennym życiu, pracy czy szkole.

Stanowiska edukacyjne z prowadzącymi niewidomymi dostarczyły naszym gościom i nam niezapomnianych wrażeń. Dzięki zaciemniającym goglom „weszliśmy” w rolę osoby niewidomej. Uczestnicy musieli pokonać przeszkody, posługując się białą laską, wyostrzyć węch - by rozpoznać przyprawy, słuch- by dzięki czujnikowi poziomu cieczy zorientować się, że kubek jest pełen wody. Wyjątkowe było spotkanie z technicznymi nowinkami. Wraz z osobami niewidomymi uczestnicy sprawdzali bariery architektoniczne naszego miasta. Robili zakupy w sklepie spożywczym, przechodzili przez jezdnię bez sygnalizacji dźwiękowej, odwiedzili Pana Burmistrza w Urzędzie Miasta i Gminy.

Dziękujemy Fundacji De Facto z Płocka, opiekunom inicjatywy, Paniom: Martynie Manuszewskiej, Agnieszce Pawelli oraz Agnieszce Demskiej za możliwość przeżycia niezapomnianej lekcji obywatelskiej.

 

Relacja RADIA GŁOS oraz fotorelacja RADIA GŁOS

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero