Tradycyjnie już w ostatnią niedzielę września 2015 r. grupa nauczycieli (dyrektor Bogdan Wiśniewski, wicedyrektor Maria Jakubek, kierownik kształcenia zawodowego Krzysztof Ruczyński, Maria Liss, Agnieszka Pawella, Krzysztof Jakubek) wraz z uczniami uczestniczyła w uroczystościach związanych z upamiętnieniem mordu w lesie k. Szęgawka, gdzie hitlerowcy wymordowali tysiące Polaków, w tym księży, nauczycieli, urzędników, lekarzy, a także pacjentów Szpitala dla Psychicznie i Nerwowo Chorych w Starogardzie Gd. Przed mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem ks. bpa Piotra Krupy złożone został wiązanki kwiatów. Ryszard Szwoch z Towarzystwa Miłośników Ziemi Kociewskiej przedstawił tragiczne dzieje Lasu Szpęgawskiego. W uroczystości uczestniczył także poczet sztandarowy.

 

 

 

 

 

2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero