30 września 2015 r. w Bibliotece Diecezjalnej w Pelplinie odbył się koncert poetycko-muzyczny z cyklu "Poeci z Kociewia, na Kociewiu, o Kociewiu". Jednym z partnerów tego wydarzenia - współfinansowanego przez Gminę Pelplin - jest Liceum Ogólnokształcące im. ks. Janusza St. Pasierba. Autorem scenariusza i prowadzącym koncerty jest dyrektor naszej szkoły Bogdan Wiśniewski.

 

Wiersze Małgorzaty Hillar, Jana Majewskiego oraz - obecnego na koncercie - ks. Franciszka Kameckiego czytali gdańscy aktorzy: Elżbieta Goetel i Florian Staniewski. Ilustracje muzyczne i wokalne w  wykonaniu "Trio Pelplonensis" (Jolanta Grzona - sopran, Klaudiusz Rosół - skrzypce, Michał Rakowski - pozytyw organowy). Kolejne spotkanie z twórczością poetów wywodzących się z Kociewia (m.in. Romana Landowskiego, Andrzeja Grzyba, Zygmunta Bukowskiego, ks. Tomasza Czapiewskiego) odbędzie się 25 listopada 2015 r. o godz. 19.00. Usłyszymy Halinę Winiarską i Jerzego Kiszkisa. 

 

Relacja TV Pelplin

 

 

 

 

 

2023  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero