W dniu 27 października 2015 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie odbył się I Turniej Matematyczny „Lubię matematykę”. W turnieju uczestniczyli uczniowie gminnych gimnazjów zaproszeni przez naszą szkołę, którzy przybyli wraz ze swoimi nauczycielami matematyki. Uczniowie to miłośnicy matematyki, ale także Ci, którzy lubią nauki humanistyczne.

Celem turnieju było:

·        popularyzowanie matematyki;

·        integrowanie środowiska naszej szkoły i gimnazjów z gminy Pelplin;

·        pobudzanie aktywności i inicjatywy;

· rozwijanie umiejętności efektywnego współpracowania w zespole, organizowania i planowania pracy.

Konkurs składał się z dwóch etapów: wykonanie plakatu i rozwiązanie zadań wymagających pomysłowości. Klasy głowiły się nad pytaniami, a jury czuwało nad poprawnym przebiegiem turnieju.

Wyniki I Turnieju Matematycznego:

I miejsce- Gimnazjum w Rudnie

II miejsce- Gimnazjum nr 2 w Pelplinie

III miejsce- Gimnazjum nr 1 w Pelplinie.

Gratulujemy i serdecznie dziękujemy nauczycielom oraz uczniom z gminnych gimnazjów, które przystąpiły do rywalizacji.

Organizatorzy:

Joanna Klin, Agnieszka Pawella, Rafał Deska