W dniu 19 października 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie odbył się Dzień Języków Obcych, organizowany przez nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego. W wydarzeniu tym uczestniczyli uczniowie gminnych gimnazjów zaproszeni przez naszą szkołę, którzy przybyli wraz ze swoimi opiekunami.

Celem organizowanego dnia było:

·        popularyzowanie nauki języków obcych wśród gimnazjalistów;

·        integrowanie środowiska naszej szkoły i gimnazjów z gminy Pelplin;

·    zapoznanie uczniów szkół gimnazjalnych z ofertą współpracy międzynarodowej naszej szkoły;

·      zaznajomienie uczniów szkół gimnazjalnych z tradycjami i zwyczajami związanymi z Wielką Brytanią, Niemcami, Francją oraz Rosją.

Dzień Języków Obcych rozpoczęliśmy skeczem, który został przedstawiony przez uczniów naszego liceum. Nawiązywał on do czterech państw, a mianowicie do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji oraz Rosji. Po skeczu uczniowie klas gimnazjalnych brali udział w mini-quizie językowym z nagrodami książkowymi. Przedostatnim punktem obchodów Dnia Języków Obcych był tradycyjny niemiecki taniec "Zillertaler Hochzeitsmarch", także w wykonaniu naszych uczniów. Na sam koniec uczniowie zostali poczęstowani drożdżówkami, przepysznym tortem oraz typową angielską "English tea".

Ten dzień był również okazją do zapoznania uczniów szkół gimnazjalnych z ofertą współpracy międzynarodowej naszej szkoły. Od września 2014 bierzemy udział w projekcie Erasmus+ "Czytelnictwo i piśmiennictwo w Europie w kontekście transformacji cyfrowej", w ramach którego  wspólnie z pozostałymi partnerami z Francji, Austrii, Belgii i Rumunii dokonujemy analizy przyszłości czytelnictwa i piśmiennictwa oraz poszukujemy odpowiedzi na pytania, związane z rozwojem technologii cyfrowej oraz długoterminowych konsekwencji dominacji piśmiennictwa cyfrowego. Organizatorem projektu jest stowarzyszenie  „Les ailes du vent” z miasta Saint Raphael (Francja). W ramach projektu współpracujemy z następującymi partnerami: stowarzyszenie Lesezentrum Steiermark  (Austria), sieć 10 bibliotek multimedialnych MEDIATEM (Francja), organizacja La Maison du Livre w Brukseli (Belgia) oraz licea: Golf Hôtel de Hyères (Francja), Petru Rares (Rumunia) i liceum Saint-Exupéry w Saint Raphael (Francja).

 

 

 

Z powodzeniem uczestniczymy w projektach edukacyjnych eTwinning+, co potwierdzają otrzymane przez szkołę krajowa i europejska odznaki jakości za projekt „Health issues among teenagers in European countries”. Oznacza to, że praca nauczycieli i uczniów została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom. Z tej okazji najaktywniejsi eTwinnerzy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Bardzo serdecznie dziękujemy nauczycielom oraz uczniom z gminnych gimnazjów za przybycie oraz sponsorom: Wydawnictwu Oxford University Press i Wydawnictwu LektorKlett za nagrody książkowe oraz panu Leszkowi Melerowi za słodkości.

 

Organizatorzy:

anglistki: Viktoriia Lavrynenko, Arleta Zagził

germaniści: Ingrid Bonna, Zenon Świtała

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero