Regionalne Stowarzyszenie Naukowo – Edukacyjne oraz II LO im. Jana III Sobieskiego dnia 16 stycznia br. zorganizowało spotkanie z Mateuszem Kusznierewiczem – złotym i brązowym medalistą mistrzostw olimpijskich w żeglarstwie. Program odbył się w ramach cyklu spotkań "Droga do marzeń".

Celem spotkania było zachęcenie młodzieży do żeglarstwa bądź uprawiania jakiegokolwiek sportu, a przede wszystkim zachęcenie by realizować się w swojej pasji. Olimpijczyk opowiadał jak to było i nadal jest z jego karierą, mimo to, że mistrzostwa olimpijskie w Londynie były jego ostatnimi, nadal aktywnie uprawia sport. Żegluje teraz w innej kategorii. Przedstawiał jak ciężko było mu pogodzić życie sportowe z rodzinnym i towarzyskim. Swoją karierę zaczął niepozornie na obozie żeglarskim, na który wysłali go rodzice, gdy miał zaledwie 9 lat. Namawiał do żeglowania na nie dalekim nam Bałtyku lub jakimkolwiek jeziorze, każdy akwen jest odpowiedni. „Pewnie myślisz, że trzeba mieć sporo kasy by móc sobie popływać żaglówką, wcale nie. Łódkę można wypożyczyć już za 70zł. Więc zabierz znajomych i dobrze się baw, ale pamiętaj o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa” – takimi słowami zachęcał pięciokrotny olimpijczyk.

 

Tomasz Wetta kl. II b LO

 

 

 

 

 

 

 

 

2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero