21 stycznia 2016 r. uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie Aleksandra Rybarska i Kamila Rybarska wygrały w XVI powiatowej licealiadzie młodzieży szkolnej w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i zostały mistrzyniami powiatu. Dzięki zwycięstwu dziewczęta wywalczyły awans do półfinałów wojewódzkich.

            Do rywalizacji w drużynowym tenisie stołowym przystąpiło 9 szkół z powiatu tczewskiego. Zwycięzca grupy awansował do finału, gdzie grano każdy z każdym. Reprezentacja ZSP Pelplin rywalizowała w grupie „C” z Zespołem Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie oraz gospodarzem zawodów Zespołem Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie. Dziewczęta oba pojedynki grupowe wygrały 3:0.

W fazie finałowej stoczyły walkę z Uniwersyteckim Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie wygrywając 3:1, a następnie pokonały reprezentację Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących ze Swarożyna 3:0. 

 

 


2023  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero