9 marca 2016 r. uczniowie klasy II i III ZSZ brali udział w wycieczce do Zakładu Produkcji Porcelany Stołowej Lubiana S.A. w Łubianie. Jest on nowoczesnym producentem porcelany stołowej, oferującym wyroby na europejskim poziomie. Swoją działalność Zakłady prowadzą nieprzerwanie od 1969 roku. LUBIANA S.A. wyspecjalizowała się w produkcji białej, twardej porcelany o wysokich parametrach jakościowych. Produkują ponad 1500 asortymentów w kilkudziesięciu fasonach. Ich produkty użytkowane są w wielu prestiżowych miejscach, m. in. w hotelach: Accor Polska, Marriott, Westin, Gołębiewski, Holiday Inn. Długoletnie doświadczenie w obsłudze zagranicznych rynków sprzyja rozwojowi eksportu  wyrobów, obecnie do 39 krajów.

Celem wycieczki było zapoznanie się z procesem produkcyjnym porcelany oraz z najnowszymi trendami w tej branży.

 


 

 

 

2023  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero