W dniach 19-23 lutego 2016 r. uczennice klasy III a LO: Natalia Osowska, Natalia Czapiewska oraz Klaudia Kniecicka, na specjalne zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Pana Patryka Demskiego, udały się na wycieczkę do Brukseli. Wycieczka organizowana była przez Panią Europoseł Annę Fotygę.

Pierwszego dnia po przyjeździe do Brukseli, zjedzonym pysznym obiedzie oraz zakwaterowaniu się w hotelu udałyśmy się na zwiedzanie tego pięknego miasta. Zwiedziłyśmy centrum Brukseli m.in. Pałac Sprawiedliwości, Grand Sablon, Place Royale, Grand Place. Nazajutrz pojechałyśmy zwiedzić Brugię - miasteczko z IV w. n. e. pełne turystów. Brugia słynie m. in. z tradycyjnego wyrobu koronek. Ostatniego dnia naszego wyjazdu udałyśmy się pod Łuk Triumfalny, a także miałyśmy okazję gościć w Parlamencie Europejskim. Dowiedziałyśmy się jak funkcjonuje Europarlament, odbyłyśmy prelekcję z Panią Europoseł Anną Fotygą, a na zakończenie brałyśmy udział w evencie o Żołnierzach Wyklętych. Był to dla nas bardzo mile spędzony czas i relaks przed czekającą nas maturą.

Natalia Osowska

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero