Z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Patryka Demskiego, w ramach współpracy ze spółką PGE Energia Odnawialna w dniach 22-23 marca, dzieci i młodzież z terenu Gminy Pelplin biorąca udział w „I Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Pelplinie” mającego miejsce 01.03.2016 w ramach nagrody udadzą się na dwudniową wycieczkę do Gminy Gniewino z okazji Światowych Dni Wody.

Uczestnicy wyjazdu – zwiedzą elektrownię wodną w Żarnowcu, elektrownię wiatrową w Wojciechowie, elementy elektrowni jądrowej w Żarnowcu (budowanej w latach 1982-1990). Dla wszystkich uczestników jest również zapewniony nocleg w hotelu Mistral Sport (wraz z basenem i wyżywieniem – podczas Euro 2012 nocowała w tym hotelu reprezentacja Hiszpanii).

Tekst pochodzi ze strony internetowej miasta Pelplin.

2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero