5 marca 2016 r. w Sopocie odbył się Półfinał Wojewódzkiej Licealiady Chłopców w Koszykówce, w której brała udział reprezentacja naszej szkoły. Drużynę tworzyli: Górski Mateusz, Górski Jakub, Rogaczewski Miłosz, Łepek Szymon, Seyda Grzegorz, Klimczak Dawid. W zawodach prawo gry miały reprezentacje szkół, które wygrały eliminacje powiatowe. Do zawodów zgłoszono 4 szkoły z: Sopotu (gospodarz imprezy), Gdyni, Gdańska i reprezentant powiatu tczewskiego - ZSP Pelplin. Przed zawodami dokonano losowania par półfinałowych. Zwycięzcy tych par grali później o I miejsce, a przegrani o III miejsce w turnieju. Do dalszej fazy, do finału wojewódzkiego przechodziła pierwsza drużyna z turnieju.

 

Gdańsk – Sopot   103:7

Gdynia – Pelplin   68:26

 

Mecz o III miejsce :

 

Sopot  - Pelplin     25:71

 

Turniej wygrała szkoła z Gdańska.

 

Opiekunowie grupy: Jacek Kaszowicz i Roman Hudzik

 

 

 

 

 

2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero