8 maja 2016 r. odbył się po raz kolejny coroczny koncert Fundacji im. Ks. Janusza St. Pasierba w Warszawie. Koncert odbył się w Teatrze Polskim i włączony został w ogólnopolski cykl spotkań zwanych Salonem Poezji. W tym koncercie wzięli udział uczniowie pelplińskiego LO z klasy I oraz II, a także liczna grupa pelplinian - miłośników poezji i teatru.         

Spotkanie rozpoczęło się od powitania zebranych gości przez dyrektora artystycznego Teatru Polskiego Jarosława Gajewskiego, a następnie uroczystego wejścia na scenę pocztów sztandarowych trzech Pasierbowych szkół: Liceum Ogólnokształcącego w Pelplinie, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żabnie k. Tarnowa. Wiersze ks. Pasierba, które czytane były przez Maję Komorowską i Krzysztofa Kumora, przeplatane były przepięknymi utworami granymi na harfie i skrzypcach.

Kolejnym punktem programu były dwie wystawy: jedna w Muzeum Etnograficznym pt. „Czas świętowania”, zaś druga w Pałacu Kultury i Nauki pt. „Fascynujący świat pająków i skorpionów”.

Grupa z Pelplina podzieliła się na dwie, mniejsze grupy, gdzie jedni uczestnicy wyjazdu udali się na zwiedzanie Starego Miasta, a drudzy zasiedli na widowni Teatru Roma, aby obejrzeć musical pt. „Mamma Mia”.

Po tak intensywnym dniu wszyscy wrócili bezpiecznie ok. 2.00 w nocy do Pelplina.

 Opiekun grupy: Arleta Zagził

 

 

 

 

 

 

 

 

2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero