26 września 2016 roku uczniowie klasy III LO wraz z wychowawcą p. Martyną Manuszewską, katechetą ks. Maciejem Zabrockim i z p. Agnieszką Pawellą wyruszyli na XXV pielgrzymkę dla maturzystów Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. Uczniowie klasy maturalnej wzięli udział w całym programie pielgrzymki (Koronka do Bożego Miłosierdzia na wałach pod ołtarzem; Różaniec przed Cudownym Obrazem Matki Bożej; Msza Święta w Bazylice jasnogórskiej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny; Koncert ewangelizacyjny Arkadio; Apel Jasnogórski w kaplicy Matki Bożej). 27 września uczniowie wraz z opiekunami z samego rana wyjechali do Krakowa gdzie z panią przewodnik zwiedzili Wawel (m.in. Katedra na Wawelu) i Rynek Krakowski. Mieli okazję usłyszeć Hejnał z Wieży Mariackiej oraz pomodlić się w Bazylice Mariackiej. Po zwiedzeniu Krakowa wszyscy bezpiecznie wrócili do domu. 

2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero