1 grudnia 2016 r. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie odbyło się pierwsze w historii szkoły ślubowanie oddziału mundurowego. Uroczystość poprzedziła msza św. w kościółku Bożego Ciała. Wśród gości znaleźli się m.in.: Starosta Powiatu Tczewskiego Tadeusz Dzwonkowski, Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Patryk Demski, Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Tczewie Małgorzata Flisik, Proboszcz Parafii Katedralen ks. Tadeusz Brzeziński, Przewodniczący Rady Miasta Pelplin Mirosław Chyła, Wojskowy Komendant Uzupełnień ppłk Waldemar Wuttka, Zastępca Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu płk dypl. Robert Orłowski, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Tczewskiego Zbigniew Zgoda, Radna Powiatu Tczewskiego Elżbieta Wiśniewska, dyrekcja szkół gminnych, a także rodziny uczniów ślubujących. Owe wydarzenie uświetniła Orkiestra Garnizonowa z Elbląga, zaś całość poprowadził współpracujący ze szkołą mjr Zbigniew Tuszyński.

 

Aktualności 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej 

Galeria zdjęć udostępniona przez 16 Pomorską Dywizję Zmechanizowaną 

Relacja Radia Głos

Galeria Radia Głos

Relacja TV Pelplin

 

 

 

 

 

 

 

2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero