1 grudnia 2016 r. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie odbyło się pierwsze w historii szkoły ślubowanie oddziału mundurowego. Uroczystość poprzedziła msza św. w kościółku Bożego Ciała. Wśród gości znaleźli się m.in.: Starosta Powiatu Tczewskiego Tadeusz Dzwonkowski, Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Patryk Demski, Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Tczewie Małgorzata Flisik, Proboszcz Parafii Katedralen ks. Tadeusz Brzeziński, Przewodniczący Rady Miasta Pelplin Mirosław Chyła, Wojskowy Komendant Uzupełnień ppłk Waldemar Wuttka, Zastępca Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu płk dypl. Robert Orłowski, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Tczewskiego Zbigniew Zgoda, Radna Powiatu Tczewskiego Elżbieta Wiśniewska, dyrekcja szkół gminnych, a także rodziny uczniów ślubujących. Owe wydarzenie uświetniła Orkiestra Garnizonowa z Elbląga, zaś całość poprowadził współpracujący ze szkołą mjr Zbigniew Tuszyński.

Aktualności 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej

Galeria zdjęć udostępniona przez 16 Pomorską Dywizję Zmechanizowaną