W czwartek 5 stycznia 2017 r. obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły - Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Janusza St. Pasierba. O godzinie 10:00 przedstawiciele wszystkich klas licealnych razem z panią wicedyrektor Marią Jakubek, panią Agnieszką Demską i panią Anną Zielińską zapalili znicze na grobie ks. Pasierba. Później, na czwartej godzinie lekcjnej, uczniowie klas I i II LO obejrzeli film oraz wysłuchali wykładu na temat Patrona, który wygłosił były dyrektor szkoły pan Bogdan Wiśniewski. W tym samym czasie wybrani uczniowie walczyli o tytuł największego znawcy żcia i twórczości ks. Janusza St. Pasierba. Na piątej godzinie lekcyjnej odbył się finał szkolnego konkursu recytatorskiego.

Wyniki konkursów zorganizowanych z okazji Dnia Patrona LO:

 • konkurs plastyczny "Pasierb malowany"
 1. I miejsce - Karolina Pielecka
 2. II miejsce - Adrianna Nitza
 3. III miejsce - Klaudia Rogaczewska
 4. Wyróżnienie - Eryka Winter
 • konkurs wiedzy o Patronie LO
 1. I miejsce - Adrianna Gołuńska
 • konkurs recytatorsi poezji i prozy ks. Janusza St. Pasierba
 1. I miejsce - Magdalena Wohlert
 2. II miejsce - Agata Łaniewska
 3. III miejsce - Alicja Sokołowska
 4. Wyróżnienie - Paulina Kuros
 5. Wyróżnienie - Aleksander Demski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero