14 stycznia 2017 roku uczniowie klasy maturalnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie wraz z zaproszonymi gośćmi oraz nauczycielami bawili się na studniówce. Zabawa odbyła się w Restauracji na Wzgórzu w Gniewie i trwała do białego rana.

                Część oficjalną poprowadzili uczniowie klas maturalnych: Magdalena Wohlert, Paweł Noga, Agata Łaniewska. Nie obyło się bez wspomnień i słów podziękowania skierowanych do dyrekcji szkoły: Krzysztofa Ruczyńskiego, Marii Jakubek, Pani wychowawczyni Martyny Manuszewskiej, nauczycieli i rodziców. Podziękowano także zaproszonym gościom między innymi byłemu dyrektorowi szkoły panu Bogdanowi Wiśniewskiemu oraz pani dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 Lucynie Bielińskiej.

                Głos zabrał dyrektor szkoły Krzysztof Ruczyński, który w ciepłych słowach skierowanych do maturzystów, życzył powodzenia na maturze oraz w całym dorosłym życiu. Podkreślając, że czekający nas egzamin dojrzałości coraz bliżej, a wraz z nim całe dorosłe życie. Podziękował wychowawczyni, pracownikom pedagogicznym oraz rodzicom, którzy zorganizowali uroczystość. Życzył dobrej zabawy i wspaniałej atmosfery w ostatnim dniu kiedy mamy prawo zapomnieć o obowiązkach maturzysty i poddać uroczystemu nastrojowi.

                Bal rozpoczął się tradycyjnym polonezem w wykonaniu maturzystów.

 

                Studniówka to znak, że matura tuż tuż, jednak tej nocy starano się nie pamiętać, że to już za 100 dni. Tej nocy najważniejsza była dobra zabawa!

 

 Aleksandra Kaliszewska klasa III LO

 

 

 

 

 

 

 

2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero