Rafał Deska urodził się 7 lutego 1978 r. w Starogardzie Gdańskim. Od 15 lat jest nauczycielem fizyki i informatyki, a od 1 września 2002 r. nauczycielem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie.  Pracował również jako nauczyciel w pelplińskiej szkole Collegium Marianum, pełniąc funkcję wychowawcy i nauczyciela fizyki.

W minionych latach wielokrotnie przewodniczył zespołom dokonującym ewaluacji wewnętrznej, wzorowo kierując zespołem i precyzyjnie przygotowując raporty. Za szczególnie wyróżniającą się pracę otrzymał w roku szkolnym 2016/2017 Medal Komisji Edukacji Narodowej oraz Nagrodę Dyrektora Szkoły.

Od wielu lat podejmuje się licznych przedsięwzięć w lokalnym środowisku, organizując i biorąc udział m.in.

- Letnią Szkołę  Fizyki Jądrowej;

- projekt  „Pogromcy pyłów”;

- projekt Erasmus +;

- Wielki Piknik Naukowy

Jego największą pasją  jest  astronomia  i elektronika. Swoje ogromne zamiłowanie do tych dziedzin próbuje zaszczepić wśród młodzieży, zresztą - z sukcesem.  Jest szczęśliwym mężem i ojcem  trójki dzieci - Wiktora, Weroniki oraz Blanki.

 

Od dnia 1 września 2017 roku pełni funkcje Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie. Życzymy Panu Rafałowi Desce wielu sukcesów w pracy dyrektorskiej oraz w zdobywaniu wielu nowych doświadczeń i szczytów w kolejnych latach pracy dydaktyczno- wychowawczej.

 


 

 

 

 

 

2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero