Zapraszamy do aktywnych obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. W tym roku termin przypada na 02-08.10.2017 r. i będziemy go realizować pod hasłem

"Uczeń z dysleksją też czyta książki".

W ramach akcji Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Dysleksji oraz Oddział nr 70 w Gdańsku dały początek Rankingowi Książek Kochanych. W związku z tym zaprosiły  wszystkie placówki do włączenia się do  działań i przysyłanie im propozycji książek do Rankingu. Każdą pozycję poddadzą pod głosowanie. W naszej szkole na holu, na parterze przy portierni została wyłożona księga do wpisywania Waszych propozycji. A wraz z nią wystawa promująca akcję. Można tam przeczytać , na czym polega dysleksja, jakie są jej objawy oraz przejrzeć kilka książek o szerokim zakresie tematycznym ( jest m.in. klasyka literatury, zbiory sentencji, poezja, poradniki, słownik krzyżówkowicza, pozycja o nauce szydełkowania, książka kucharska,itp.).  Zapraszamy wszystkich do włączenia się w akcję ! Wyników rankingu szukajcie na facebooku.Do dzieła!

 

 

Nauczycielki języka polskiego – Barbara Marula i Martyna Manuszewska

 

 

 

2023  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero