W związku z tym, iż tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej przypada w sobotę, my świętowaliśmy już w czwartek 12 października br. Uroczystą akademię uświetnił swoją obecnością wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie, obecny Wicestarosta Powiatu Tczewskiego Pan Zbigniew Zgoda. Podczas oficjalnej części akademii odbyło się ślubowanie klas pierwszych, przemówienie dyrektora szkoły oraz Wicestarosty Tczewskiego, wręczenie nagród dyrektora szkoły zasłużonym w ubieglym roku szkolnym nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, złożono gratulacje uczniom, którzy odnieśli sukcesy edukacyjne, jak i sportowe oraz rozstrzygnięto konkurs "Ciepłe Wakacyjne Chwile". Po tej części uroczystości, uczniowie naszej szkoły dali popis swoich aktorskich umiejętności w przedstawieniu doskonale wpisującym się w bieżące wydarzenia sportowe dot. polskiej piłki nożnej. Część artystyczną ubarwili młodzi podopieczni pana Oskara Krajnika. Dziękujemy wszystkim przybyłym na akademię za obecność, a całej społeczności ZSP w Pelplinie z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy wszelkiej pomyslności oraz satysfakcji z wykonywanej pracy na rzecz polskiej oświaty.

 

Wyniki konkursu "Ciepłe Wakacyjne Chwile"

- I miejsce - Piotr Woźniak

- II miejsce - Klaudia Dzienisz

- III miejsce - Klaudia Czarnojan, Aleksander Demski

 

 

 

2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero