Z przykrością zawiadamiamy, że po długiej chorobie odeszła od nas członkini naszej szkolnej rodziny - Profesor Aniela Stoppel. Wychowawczyni ponad dwóch tysięcy pelplińskich licealistów, niedościgniony wzór dla nauczycieli, pełna pogody ducha i wigoru. W czasie ponad 60 lat pracy udowadniała, że nauczanie było jej życiowym powołaniem i pasją. Była prawdziwym przyjacielem młodzieży i młodszych nauczycieli, zawsze potrafiła z nimi znaleźć wspólny język i mobilizować do pracy i działania. Pani Aniela wielokrotnie była odznaczana za godną podziwu i szacunku pracę z młodzieżą m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotym Krzyżem Zasługi, medalami: "Za zasługi dla Diecezji Pelplińskiej" oraz "Za zasługi dla Gminy i Miasta Pelplin".

Uroczystość pogrzebowa prof. Anielii Stoppel odbyła się 16 grudnia 2017 r. w Gniewie.

Na zawsze pozostanie w naszych sercach i w pamięci.

 

                                                                                                    Pracownicy ZSP w Pelplinie

 

 


2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero