W kwietniu br. uczniowie naszej szkoły wzieli udział w wewnątrzszkolnym konkursie literackim: „Literackie bestsellery ZSP”. Zadanie uczestników konkursu polegało na napisanu recenzji, której celem było zachęcenie innych do przeczytania wybranej przez siebie pozycji książkowej. Tym samym uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie stali się twórcami niepowtarzalnej listy literackich bestsellerów ZSP!

Prace można było składać do 30 kwietnia 2018 r.. W pierwszych dniach maja komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursu.

Wśród zgłoszonych prac konkursowych wybrano dwie najbardziej wyróżniające się recenzje.

Tym samym, za najciekawszą i najbardziej oryginalną recenzję, reklamującą utwórDotyk Julii – Tahereh Mafi, uznano pracę uczennicy IA LO – Małgorzaty Templer.

Zaś zaszczytne II miejsce przypadło uczennicy IIA ZSZ – Eryce Winter, która w recenzji zbiorczej zareklamowała następujące utwory:

1. Pamiętnik narkomanki – Barbara Rosiek

2. Trzecia Rezsza na haju. Narkotyki w hitlerowskich Niemczech – Norman Ohler

3. My, dzieci z dworca Zoo – Felscherinow Christiane Vera

4. Charlie – Stephen Chbosky

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich!