Uczniowie klasy II i III liceum ogólnokształcącego w dniach 18 i 19 września 2018 r. wraz z opiekunami, panią Joanną Klin i Aleksandrą Zwolennik, spędzili dwa dni w sercu Wielkopolski. Odwiedzili Palmiarnię w Poznaniu, gdzie wrażenia wzbogacają dźwięki żywych ptaków, szum wody i akwaria pełne egzotycznych ryb. Unikalne zbiory palmiarni poznańskiej to 17 tys. roślin należących do 1100 gatunków. Kolejnym punktem podróży było poznańskie zoo, w którym niedawno udostępniono zwiedzającym przepiękną słoniarnię. Ciepły wrześniowy wieczór spędzili odkrywając starówkę. Kolejny dzień okazał się także pełen wrażeń - wcześnie rano ruszyli do Pobiedzisk, gdzie zwiedzali park miniatur. Na chwilę zadumy mieli czas spacerując po POLACH LEDNICKICH. Pozostałą część dnia spędzili w Gnieźnie, gdzie po zwiedzeniu Katedry  - gotyckiego kościoła katedralnego znajdującego się na Wzgórzu Lecha w Gnieźnie, dotarli do Muzeum Początków Państwa Polskiego. Jest to nowoczesny obiekt zajmujący się głównie dziedzictwem polskiego średniowiecza, posiadający unikatowe zbiory archeologiczne, sztuki, historyczne i archiwalne. Zachwyciły ich multimedialne prezentacje dotyczące początków naszego państwa , które w tym roku świętuje stulecie odzyskania niepodległości. Niech żyje Polska!

 

 


 

 

 

 

 

2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero