Kolejny zastęp adeptów sztuki wojennej czyli uczniowie klasy pierwszej wojskowej rozpoczęli swoją edukację w naszej szkole. Na początek przemundurowanie, zasady żołnierskiego zachowania, musztra i podstawy, czyli znajomość stopni wojskowych, budowy broni itd. Rozpoczynamy też przygotowanie do uroczystego ślubowania, które planowane jest na 15 listopada. Zatem zaczynają boleć nogi w tych "markowych" butach, czasem trzeba się spocić, znieść krzyki wykładowcy ale niestety - przyjemności kosztują. Klasa II i III już 22 pażdziernika wybiera się na swój pierszy poligon, który odbędzie się na terenie 15 pułku przciwlotniczego w Gołdapi. Oczywiście będziemy relacjonować "polowe" zmagania naszych uczniów na bieżąco.

Tekst; ppłk rez. Zbigniew Tuszyński;

Foto; Jan Kitta.

 


2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero