W dniu 10 pażdziernika br. z uczniami klas II i III spotkał się przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Malborku, kpt. Jacek KACZMARSKI. Pan Kapitan zapoznał uczniów z zasadami naboru, wymaganiami oraz rekrutacją do ochotniczych form służby wojskowej w tym do Terytorialnej Służby Wojskowej. Nasi uczniowie, którzy są już pełnoletni, mogą składać akces do pełnienia służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Blaski i cienie tej służby przedstawił naszym uczniom przedstawiciel WKU w Malborku. Co na to uczniowie?

• Kacper Oleszek z klasy II - Jestem zainteresowany sÅ‚użbÄ… zawodową w wojsku. Teraz wiem, że bÄ™dÄ…c jeszcze uczniem, mogÄ™ rozpocząć sÅ‚użbę w obronie terytorialnej. To bardzo dobrze że bÄ™dÄ™ mógÅ‚ już teraz weryfikować swoje zainteresowania z realiami sÅ‚użby w wojsku. Jak tylko bÄ™dÄ™ miaÅ‚ 18 - cie lat, myÅ›lÄ™ że zgÅ‚oszÄ™ siÄ™ do sÅ‚użby w OT.
  • Julia Lilla - Od poczÄ…tku myÅ›lÄ™ o sÅ‚użbie w wojsku. StÄ…d wybór klasy o profilu wojskowym. Ale zanim sÅ‚użba zawodowa, bÄ™dÄ™ mogÅ‚a sprawdzić się w sÅ‚użbie w OT. Mam zamiar podjąć to wyzwanie i zweryfikować swoje marzenia.

Pan Kapitan Kaczmarski zapoznał także uczniów z warunkami naboru do szkolnictwa wojskowego oraz wymaganiami i kryteriami, jakie należy spełniać ubiegając się o "oficerskie szlify".

Tekst; ppłk rez. Zbigniew Tuszyński;

Foto; Jan Kitta.