16 listopada br. o godz. 17:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie odbyło  się uroczyste ślubowanie klas pierwszych w tym  klasy z innowacją wojskową. Uroczystości w szkole poprzedziła masza święta.

Było to ślubowanie kolejnego zastępu adeptów sztuki wojskowej, która rozpoczęła naukę od września 2018 roku i objęta jest patronatem – na podstawie podpisanych porozumień –  Dowództwa 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz 15 Gołdapskiego Pułk Przeciwlotniczego.  

Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele władz samorządowych powiatu, miasta oraz służb mundurowych w tym Dowództwa i jednostek wojskowych 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Nade wszystko całą uroczystość obserwowali  swym bacznym okiem babcie, dziadkowie, mamy, tatusiowie, rodzeństwo i inni przedstawiciele rodzin uczniów składających ślubowanie. Uroczystość uświetnił jedyny w swoim rodzaju koncert Orkiestry Wojskowej z Elbląga. Ta niepowtarzalna uroczystość  została przygotowana w oparciu o Ceremoniał Wojskowy.

Tekst: ppłk rez. Zbigniew Tuszyński

Foto: Roman Hudzik

 


 

 

 

 

 

2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero